Auto na leasing je výhodný zejména pro živnostníky, podnikatele a firmy. Pro běžné občany už tomu tak není. V článku se dozvíte více informací o leasingu na auto. Dozvíte se také jestli je v dnešní době výhodnější leasing nebo úvěr na auto.

Kupujeme auto na leasing

Nákupu auta na leasing využívají zejména podnikatelé a firmy, kteří si mohou dobře leasing odečíst s daní. Při leasingu je auto až do zaplacení poslední leasingové splátky v majetku leasingové společnosti. Někdy bývají problémy když dojde k odcizení auta nebo k nehodě auta a totální škodě.

Auto na leasing v autosalonu

Autosalóny často nabízejí, že v případě že koupíte auto na leasing, tak dostanete slevu. Často až ve výši 30 000 Kč. Leasing přímo v autosalónu bývá však nevýhodný a je lepší si vždy srovnat více nabídek a pohodlně si je porovnat. Leasingy z autosalónu často v tomto srovnání nevychází moc dobře.

U leasingu je třeba platit havarijní pojištění

Pokud si zakoupíte auto na leasing tak musíte platit nejen povinné ručení, ale také havarijní pojištění. To vás vyjde měsíčně cirka na 1 000 Kč až 1 500 Kč. S tímto výdajem je tedy třeba dopředu počítat. Často si také nemůžete vybrat u které společnosti budete mít havarijní pojištění.

Auto na leasing nebo na úvěr ?

Pro běžné fyzické osoby není leasing moc výhodný a je výhodnější když využijí úvěru na auto. Leasing je vhodný zejména pro lidi, kteří podnikají. Mohou si ho totiž odečítat s daní, to běžné fyzické osoby nemohou.