Leasing automobilů je stále hodně oblíbený u podnikatelů a firem. U fyzických osob to není tak slavné. Rozebereme si podrobnějši leasing automobilů.

Definování leasingu

Leasing automobilů se používá pro úvěrové financování nového nebo ojetého automobilu. Při leasingu patří auto až do zaplacení poslední splátky leasingu leasingové společnosti. Leasingová společnost má také u sebe velký technický průkaz. Bez toho není možný například prodej auta. Existují různé druhy leasingů. Ať už klasický leasing, operativní leasing.

Pro koho je výhodný leasing automobilů ?

Leasing automobilů je v dnešní době výhodný zejména pro živnostníky, podnikatele a firmy. To hlavně díky tomu, že si mohou leasing efektivně odečítat z daní. To běžný občan nemůže a proto je pro běžné lidí často výhodnější úvěr na auto než klasický leasing automobilů.

Leasing automobilů srovnání nabídek

Pokud si budete brát leasing automobilů tak je vždy velmi důležité si srovnat nabídky všech společností. Jen díky tomu si pak můžete vybrat tu nejvýhodnější nabídku. Dnes už není problém se přes internetové stránky leasingových firem srovnat jednotlivé nabídky. Nikdy neberte první nabídku například různé leasingy od autosalónů či autobazarů. Často nebývají až tak výhodné, jak se často tváří.

Placení havarijního pojištění

U leasingu si můsíte téměř vždy platit havarijní pojištění. Kromě povinného ručení tedy budete muset platit i samotné havarijní pojištění. To vás vyjde na dalších asi 1000 Kč. Je třeba dopředu s těmito náklady počítat.