Operativní leasing znamená zjednodušeně zapujčení automobilu na určité časové období. Operativní leasing využívají zejména firmy a podnkatelé.

Jak funguje operativní leasing ?

Operativní leasing znamená, že leasingová společnost zapůjčí podnikateli či firmě na určitě období auta. Většinou je to na dobu 36 měsíců. Auta jsou tedy po celou dobu v majetku leasingové společnosti a to i po skončení leasingové smlouvy. Dá se říci, že je to takový dlouhodobý pronájem. V některých případech může být operativní leasing výhodnější než klasický leasing.

Operativní leasing nevyžaduje žádnou akontaci

Operativní leasing má výhodu v tom, že nemusíte na začátku platit vůbec žádnou akontaci. U operativního leasingu se platí pouze pravidelné měsíční leasingové splátky, které si můžete odečítat s daní. Operativní leasing je vhodný pro živnostníky, podnikatele, ale i pro velké firmy a společnosti.

Tip na koupi levného auta: výprodej předváděcích vozů typu dacia duster.

Nízké stáří aut

Díky operativními leasingu, které je sjednáván maximálně na 5 let, budete mít vždy mladý vozový park. U některých typů operativního leasingu má na starost opravy aut vždy leasingová společnost. Musí to však být jasně vymezené již v podepsané písemné smlouvě.