Předčasné ukončení leasingu auta může mít různé důvody. Můžete se jednat o dobrovolné ukončení leasingové smlouvy. Často je však příčinou kráděž auto nebo totální škoda na automobilu.

Chci předčasně ukončit leasing na auto ?

Předčasné ukončení leasingu auta s vaší vůle je téměř vždy možné, né vždy se to však musí vyplatit. Záleží na podmínkách, které máte uvedené v leasingové smlouvě. Bude se to tedy lišit společnost od společnosti. Leasingová společnost chce často doplatit úroky, které by získala pokud by jste platily leasing dle smlouvy. Proto se nemusí vůbec vyplatit leasing doplácet.

Kráděž auta z leasingu

Předčasné ukončení leasingu auta může být také způsobené tím, že vám bylo auto odcizeno. Důležité je o tom informovat policii. A také co nejdříve vaší leasingovou společnost. Pokud policie auto nevypátrá, tak často následuje ze strany leasingové společnosti předčasné ukončení leasingu auta. Podmínky určuje opět leasingová smlouva.

Předčasné ukončení leasingu auta z důvodu totální škody

Předčasné ukončení leasingu auta může vzniknout také díky autonehodě, kdy dojde k tzv. totální škodě. Auto je úplně na odpis. Opět je třeba informovat leasingovou společnost, která s vámi bude řešit i další věci. Dojde u ukončení leasingové smlouvy.