Půjčka na auto je v poslední době mnohem více používaná než klasický leasing. Pro běžné lidi je totiž výhodnější půjčka na auto než leasing. V článku najdete více informací o půjčkách na auto.

Půjčka na auto nahradila leasing

Ještě před 5 lety si půjčku na auto bralo hodně málo lidí. V té době si všichni braly leasing, protože to bylo moderní. Leasing však vždy byl výhodný hlavně pro podnikatele, kteří si ho mohou pohodlně odečíst z daní. Pro běžné fyzické osoby to není, takže pro ně je leasing zbytečně drahý. Lidé si to uvědomily a dnes více využívají různé půjčky na auto. Přece jen půjčka na auto je prostě výhodnější.

Bankovní půjčka na auto

Půjčky bych doporučoval si brát pouze u bank. I půjčka na auto je od bank o hodně výhodnější, než od různých nebankovních společností. Než nebankovní společnosti, tak raději využijte kampeličky (družstevní záložny). Banky prostě stále nabízejí nejlepší podmínky na Českém finančním trhu. U banky budete muset prokázat své příjmy, pomocí potvzení o výši příjmů. Prověří si také jestli nejste evidování v registrech dlužníků.

Jak vybrat úvěr na auto ?

V dnešní době internetu si můžete jednodušše dohledat nabídky jednotlivých bank. Tyto nabídky si pak můžete jednodušše porovnat. Můžete si tak vyfiltrovat tu nejvýhodnější půjčku na auto. Vždy porovnávejte co nejvíce nabídek. Nedívejte se pouze na výši měsíční splátky a roční úrok. Důležité je také RPSN a další podmínky uvedené v úvěrové smlouvy.

Půjčka na auto přímo v autosalonu nebo autobazaru

Téměř každý autosalón a autobazar nabízí svým klientům, že jim nabídne půjčky na auto. Většinou ale nejsou moc výhodné. Vždy je lepší si porovnat všechny nabídky, než si nechat vnutit „super výhodnou“ půjčku na auto od autosalónu či autobazaru. Mají na tom provize, takže se docela snaží. Ale nesmíte se nechat a musíte být asertivní.