Zpětný leasing nemovitostí se užívá v případě, kdy potřebuje získat velkou půjčku a zároveň vlastníte nějakou nemovitosti. Ať už byt či rodinný dům.

Co je zpětný leasing nemovitostí ?

Zpětný leasing nemovitostí využívají zejména lidé, kteří chtějí získat velkou půjčku. Často chtějí zaplatit všechny svoje dluhy a platit pouze 1x měsíční splátku. Zpětný leasing nemovitostí je pro lidi, kteří vlastní nějakou nemovitost. Může to být byt či rodinný domek. Tento dům od vás koupí leasingová společnost, ale můžete v něm dále bydlet. Leasingová společnost vám poté bude dům pronajímat nebo jí budete platit leasing. To bývá různé.

Kolik můžete získat peňez ?

Každá finanční společnost má podmínky nastaveny trošku jinak, takže to nejde úplně přesně říci. Většinou však udělají odhad nemovitostí a půjčí vám 65 procent z odhadní ceny vaší nemovitosti. Jak říkám u každé společnosti je to trošku jiné.

Výhodnější je americká hypotéka

Raději než zpětný leasing nemovitostí bych využil Americkou hypotéku. Ta je podle mě výhodnější. Ručíte svojí nemovistostí a banka vám poskytne velkou neúčelovou půjčku. Peníze z této půjčky můžete tedy použít na cokoliv. Můžete tedy zaplatit vaše předchozí dluhy a budete mít pouze jednu měsíční splátku. Důležité však je, aby jste si nebraly žádné další půjčky.